maandag 9 november 2009
VVD wil bezuiniging op TNO terugdraaien
DEN HAAG - De VVD wil 5,6 miljoen euro van de bezuiniging van Defensie op de uitgaven aan onderzoeksinstituut TNO terugdraaien. VVD-Kamerlid Arend Jan Boekestijn vindt dat de krijgsmacht deze investering in de toekomst van de veiligheid van militairen niet mag wegbezuinigen, meldde hij zondag.
Volgens de VVD kan dit worden betaald met geld dat overblijft als het onderhoud en beheer van civiele dienstauto’s anders wordt georganiseerd. Daarop kan ruim 5 miljoen euro worden bespaard, stelde Boekestijn.
Het onderzoeksinstituut ontvangt de komende jaren 22 miljoen euro minder van Defensie, zo bleek op Prinsjesdag. Dat is nagenoeg een kwart van de totale eigen begroting van TNO. Voor volgend jaar staat al een bezuiniging van 5,6 miljoen op de rol.
TNO verricht sinds jaar en dag onderzoek naar nieuwe methoden om de veiligheid en de uitrusting van militairen te verbeteren. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om kogelvrije gordijnen tegen raketten, nieuwe helmen en opsporingstechnieken voor bermbommen (geïmproviseerde explosieven).
Maandag praat de Kamer met staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) over een deel van de Defensiebegroting.
Â
Reageer hieronder, of ga de discussie aan op onze Forums.
Laat een reactie achter